Služby

3 veci, na ktoré nesmiete zabudnúť pri tvorbe webu

Založili ste si web a chcete aby všetko frčalo najlepšie, ako môže? Tak sa na to pozrime bližšie. Musíte byť dôslední, myslieť aj na tie najmenšie drobnosti a v neposlednom rade, byť kreatívni. Teraz so to poďme rozobrať na drobné. V skutočnosti to nie je komplikované až tak, ako sa môže na prvý pohľad zdať.
Človek píše na papier s ceruzkou nápis buďte kreatívny a kreslí žiarovku.jpg

  1. Optimalizujte, optimalizujte a ešte raz – optimalizujte

Čo je to SEO? Optimalizácia pre vyhľadávače alebo Search Engine Optimization. Vyberte si názov, ktorý sa páči vám, no v oboch prípadoch ide o to isté, teda o spôsob, ako web zviditeľniť. Nehovoríme o reklame ( aj keď i tá z časti spadá do seo ), ale o takých nastaveniach webu, na základe ktorých budú vedieť internetové vyhľadávače ( Google, Seznam, Zoznam a tak ďalej) vedieť vaše stránky v spleti internetovej siete, spoľahlivo rozpoznať, nájsť a zobraziť užívateľom internetu.

  1. Musíte sa ľuďom páčiť

Tento krok nie je najjednoduchší, každému sa páči niečo iné, každý na internete vyhľadáva rozdielne informácie. V skutočnosti však to, či sa vaše stránky budú ostatným páčiť, nie je len o osobných preferencií. Hlavnú rolu tu totiž zohráva psychológia. Tak napríklad. Ak chce niekto nájsť na stránke kontakt, podvedome sa pozrie do pravého horného rohu. Kde teda umiestnite kontakt na vás? Určite nie nadol doľava! Mimochodom, aj štruktúra webu spadá do seo optimalizácie. To len tak mimochodom, aby ste boli v obraze.
Google, otázniky, internetový vyhľadávač.jpg

  1. Ako byť kreatívny? Aj to sa dá naučiť

Kreativitu niektorí považujú za dar a talent. Iní zas tvrdia, že ide o zručnosť, ktorú sa môžete naučiť. Ak hovoríme o kreativite v súvislosti s tvorbou webu, naozaj sa môžete naučiť ako na to. Musíte si urobiť prieskum, teda zistiť čo ľudí baví, čo ponúka vaša konkurencia a naopak, čo na internete nenájdete. Následne budete vytvárať obsah, ktorý ľudí zaujme alebo, po ktorom je aktuálne v online svete vysoký dopyt.

Podobné príspevky