Nákupy

Energetická trieda A0 pre novostavby

Možno ste už zaregistrovali, že novostavby sú nízko nákladové. Čo to znamená? Mesačne ich spotreba energií niekedy neprekročí ani 100 Eur. Ľudia sa niekedy pre nízko nákladovú domácnosť nerozhodnú len tak z vlastnej iniciatívy. Ľudia, ktorí dávajú svoj vysnívaný dom posledné mesiace musia podľa novej legislatívy ku kolaudácii priložiť aj energetický certifikát. Prečo je tomu tak? Legislatíva určuje novostavbám, ktoré čaká kolaudácia dodržať prísnu normu energetickej triedy A0. Čo to znamená pre obyvateľov novostavieb? Energetická trieda A0 predstavuje nehnuteľnosti s nízkymi nákladmi na ohrev vody či vykurovanie.

energetické triedy

Musíte preto vo svojej domácnosti zabezpečiť technológie, ktoré vám znížené náklady na energie zabezpečia. Zabudnite tak na starý plynový kotol. Dnes sú moderné tepelné čerpadlá, podlahové kúrenie či vzduchotechnika. Ak máte aj vy rozostavanú novostavbu, myslíte na energetický certifikát, ktorý budete musieť predložiť ku kolaudácii, ešte dnes. Energetický certifikát však môžete využiť aj už pri spomínanej obnove staršieho domu. Nechajte si zistiť aktuálnu spotrebu vašej budovy a rozhodnite sa podľa toho aké sú najlepšie riešenie pre úsporu energie.

energetický certifikát

Je len otázkou času kedy bude energetický certifikát potrebný aj pri predaji nehnuteľnosti. Už teraz množstvo kupujúcich od predávajúceho vyžaduje práve tento doklad. Každý si chce byť istí výškou spotreby, ktorú daná nehnuteľnosť predstavuje. A posledné roky je táto otázka týkajúca sa spotreby energie v nehnuteľnostiach často rozoberaná. Dôvodom nie je len predaj drahších technológií ako tepelné čerpadlo či vzduchotechnika, ale najmä úspora energií, ktoré nám naša planéta poskytuje a my nimi zbytočne mrháme. Ak aj vy riešite alebo budete riešiť otázku energetického certifikátu budov, obráťte sa na profesionálov v obore priamo na ich internetovej stránke certifikaciabudovy.sk.

Podobné príspevky