Financie

Spokojná domácnosť s financiami

Vlastniť peniaze je veľmi vhodné. Dobrou správou je, ak si svoje peniaze môžete vybrať z bankomatu zo svojej banky. Bankomat je prostriedok na vyberanie peňazí. Tak isto si v ňom môžete zvoliť len sumu alebo aj možnosti výberu bankoviek, aké práve potrebujete. Škoda je len tá, že nemôžete vybrať päť eur. Päťeurové bankovky v bankomatoch totižto nenájdete. Najnižšia suma na výber je desať eur. Ak potrebujete vybrať menej peňazí, musíte vkročiť do vašej banky a ísť k pokladni. Tam vám vydajú aj menej ako desať eur. Ale kto by v dnešnej dobe vyberal takú malú sumu?

peniaze

Vybrať peniaze môžete v hociktorom bankomate. Nemusíte chodiť ďaleko na najbližšie miesto, kde sa nachádza bankomat práve vašej banky. Vybrať môžete aj z bankomatu, ktorý máte najbližšie. Nakupovanie je radosť. Platenie už nie je takou príjemnou záležitosťou. Ak túžite po novom oblečení, viete zaňho zaplatiť rôznymi spôsobmi. Častým spôsobom je práve platobnou kartou, prevodom, PayPal, GooglePay alebo aj si môžete nechať tovar poslať na dobierku na rôzne výdajné miesta, či dokonca na poštu. Platbu viete vykonať hotovosťou pri prevzatí tovaru. Je to populárna forma objednávania rôznych tovarov.

bankomat

Aj ja veľmi často nakupujem. Robím aj šesť objednávok za mesiac. Potom čakám na to, kedy sa na mojom bankovom účte objavia financie. Môj osobný bankový účet však nevyužívam primárne na platby. Hlavný bankový účet domácnosti vlastní môj manžel. Z tohto hlavného bankového účtu platíme všetky položky a povinné veci. Povinnosťami sú hypotéka, plyn, elektrická energia, službyt, platba za mobilné telefóny, internet alebo aj platby do školského zariadenia nášho staršieho syna. Platby máme rozdelené a na veľa platieb sme si nastavili inkaso. Nemusíme myslieť na to, či sme platbu už vykonali a vždy máme všetko uhradené. Takýmto spôsobom máme spokojnú domácnosť, ktorá sa týka financií. Na platbu za tovar používame hotovosť. Vždy si vieme financie rozdeliť na to, čo si nechávame na bankovom účte a na tie, ktoré vyberáme z účtu. Hotovosť v peňaženke je veľmi dobrá vec.

Podobné príspevky