Financie

Šetrenie – ako na to

V dnešnej dobe sa všetko zdražuje a to sa zdražujú aj veci, pri ktorých by ste to rozhodne nečakali. Takým príkladom, ktorý ma napríklad aj osobne prekvapil, môže byť mäso, alebo dokonca zelenina a ovocie – a práve pri zelenine a ovocí si myslím, že by sa tieto potraviny rozhodne zdražovať nemali. Prečo? Pretože sú to potraviny, ktoré každý človek potrebuje. A verte mi, alebo nie, je to tak. Viete, ako ich v dnešnej dobe ušetriť? Ešte k tomu keď prejdete obchody a zistíte, že nákup vás stál napríklad dvetisíc a skôr by ste ten istý nákup zaobstarali za tisícku. No jo, hold doby sa menia as ňou aj ceny, ktoré sa všade v obchodoch rapídne zvyšujú.

x

Ako v dnešnej dobe ušetriť?

To je otázka, ktorú si kladie snáď každý. Najprv by som sa zamerala na to, čo nakupujete a či nakupujete iba základné potraviny na varenie jedla alebo aj veci, ktoré sú takzvané „zbytočnosti“. Verte mi, alebo nie, zhruba cez rok som si prešla to, čo som predtým kupovala a našla som veľa vecí, ktoré sa kupovali úplne zbytočne. A vzápätí som si uvedomila, že práve na nich človek môže najlepšie ušetriť. Takže som prestala kupovať takzvané kraviny a naozaj som sa uskromnila a začala kupovať iba veci, ktoré potrebujeme.

s

A naraz som ušetrila pomerne slušnú čiastku, a ani som predtým nevedela, že to dokážem. Najdôležitejším krokom bolo asi priznať si, že v mojom nákupnom zozname sú niektoré veci naozaj blbosti – napríklad sladkosti, predražené pitie, zemiačiky, či chipsy. Namiesto týchto vecí som radšej začala kupovať ešte viac zeleniny, ovocia, nejakého mäsa a ušetrila som. A to je presne to, čo som chcela. Ďalšia vec, ako môžete ušetriť a prípadne rozmnožiť svoje peniaze, sú investície, ale to už by bolo skôr na ďalší článok, ktorý by bol vyložene o investovaní a ako to vlastne celé funguje. Tak snáď ste sa dozvedeli niečo nové.

Podobné príspevky