Nákupy

Buďte spolu a predsa každý v inej miestnosti

V interiérovej tvorbe dizajnu sa sklenené priečky perfektne udomácnili a projektanti s nimi narábajú vo veľkom. Vytvárajú nimi optické predely medzi miestnosťami, ale súčasne zachovajú ich presvetlenie. Zároveň dovoľujú ich využívateľom mať o sebe vedomosť a prehľad o okolí, to umožňuje Sklenená priečka hlavne číre prevedenie skla.

Interiérová priečka s posuvnými dverami

Vytváranie priečok zo skla má však aj svoje zásady, nutnosťou je použitie bezpečnostného kaleného skla v už spomínanej čírej verzii alebo niektorého z množstva iných povrchových úprav skla, napríklad matovanie, pieskovanie, grafické potlače priamo na skle či polepenie fóliami do originálnych vzorov a podobne. Osadenie sklenených priečok však treba previesť ešte skôr, než sa bude inštalovať podhľad.

Verzie sklenených priečok sú viaceré, bezrámové alebo v hliníkových rámoch, s pevným zasklením alebo s dverami, ktoré môžu byť posuvné alebo kyvné či otváravé. Bezrámové priečky najčastejšie nájdeme v administratíve či kancelárskych priestoroch, kde patria už k štandardu, pretože sú praktické a zároveň pôsobia esteticky. Vytvárajú sa z bezpečnostného skla s hrúbkou 8-12mm a kotvia sa do stropu a do podlahy. Pevné priečky mávajú rôzne rozmery, od tých s veľkosťou bežného okna až po veľkorozmerové steny s dĺžkou aj desiatky metrov.

Steny zo skla s posuvnými dverami sú na pohľad kompaktné, zaberajú iba veľmi malý priestor, výška dverného krídla môže byť rôzna, môže sa posúvať po koľajničke zhora aj zdola a nezávisí na výške celej sklenenej priečky. Kyvné dvere v priečke bez rámov je možné otvárať do oboch strán, na to slúži dverné madlo a ukrytý samozatvárací mechanizmus napríklad v dverných závesoch alebo v podlahe. Tento typ otvárania dverí je veľmi praktický hlavne v prevádzkach, kde je potrebný veľký voľný priestor pri prechode priečkou.

Sklo vo výraznom ráme

Otváravé dvere sú klasika, ktoré sa používajú bežne, no oproti posuvným je potrebné na ich otváranie zaistiť viac priestoru. Visia na pántoch a otvárajú sa pomocou kľučky či madla, zámok je takisto ich súčasťou. Sklo môže byť vo všetkých prípadoch v jednom zo spomínaných povrchových úprav, bude originálnym a estetickým prvkom každého interiéru.

Podobné príspevky