Dom a byt

Domáce povinnosti s papaním

Kedy je vhodné obdobie na to, aby sa vaše dieťatko naučilo samé papať príborom? Ako ho to naučiť, aby zakaždým nevyzerala jeho jedálenská stolička ako po výbuchu? Odpoveď na vaše otázky uznáte časom aj vy. U každého jedného dieťatka je tento stav odlišný. Niektoré sa naučia jesť príborom ešte skôr, ako nastúpia do materskej školy, iné sa to učia postupne práve, keď vidia ostatné detičky v materskej škole papať príborom. Nôž či vidlička sú pre malé deti veľmi nebezpečnými. Môžu si veľmi ľahko pichnúť do očka, čo im môže spôsobiť vážne zranenia.

 

Papkanie

 

Nechcete, aby vaše dieťatko ostalo slepé len kvôli tomu, že ste nedávali pozor pri jeho učení sa papať. Na bezpečné papanie používajte umelohmotné nožíky a vidličky. Deťom nikdy nedávajte klasický kovový príbor. Existuje na trhu množstvo jedálenských potrieb pre malé detičky. Zakúpte taký, ktorý bude práve pre vaše dieťatko veľmi bezpečný a neublíži si s ním. Buďte vždy pri ňom, keď papá svojim príborom. Nedovoľte, aby si ublížilo.

 

Bábätko

 

Čo robiť v prípade, že vaše dieťatko nechce papať príborom? Asi to poznáte. Vidíte svoje dieťatko jesť rukami a celá jedálenská stolička vyzerá, ako keby na ňu spadla bomba. Neustále čistenie a umývanie vás už prestáva baviť. Vhodným riešením je zaobstaranie si ochrannej vložky do jedálenskej stoličky, ktorá sa bude veľmi ľahko udržiavať. Svojmu dieťatku oblečte podbradník, aby si nezašpinilo každé jedno tričko, ktoré mu oblečiete. Podbradník je väčšinou vyrobený z materiálov, ktoré sú ľahko umývateľné, takže aj jeho čistenie bude veľmi jednoduché a rýchle. Hovorí sa, že špinavé dieťa je šťastné dieťa. Ak vaše dieťa vyzerá po papkaní ušpineno, môžete byť spokojná, že je napapkané a má plné bruško. Po dobrom papaní ho môžete uložiť na spinkanie do jeho postieľky. Naučte ho tieto základné potreby do života.