Nákupy

Aloe vera – podporí zdravie

Patrí medzi jeden zo stoviek druhov rastlín rodu Aloe. Je to trvácna suchomilná rastlina. Typická je pre ňu želená farba s trojuholníkovými listami, ktoré majú drobné zúbky. Tieto listy ukrývajú šťavnatú dužinu. Prečo by sme ju mali mať doma aj my…

Aké sú teda účinky Aloe vera na naše zdravie

Najznámejším využitím je zrejme prvá pomoc pri podráždení pokožky. Rovnako lieči a upokojuje kožu pri popáleninách a napomáha rýchlejšiemu procesu hojenia. Ak často trpíte oparmi, práve Aloe vera môže byť Váš záchranca v tejto situácii. Má totiž antivírusové a protizápalové účinky, pomáha pri zmierňovaní bolesti, ktorú tak dôverne poznáte.

Aloe vera podporuje všetky telesné systémy

Vlasy sú korunou krásy – ak to u Vás neplatí a máte problémy s pokožkou hlavy, ktorá svrbí a Vaše vlasy potrebujú vzpružiť je Aloe vera dobrým riešením. Hydratuje suché vlasy a ukludňuje svrbiacu pokožku, ktorú zároveň vyživuje, hydratuje a zbavuje odumretých buniek. Zrejme preto je v kozmetickom priemysle natoľko zastúpená. Vďaka podielom vitamínov B, C a aminokyselín lieči problémy spojené s pokožkou prírodne a nenásilnou formou oproti umelo vytvoreným prípravkom postaveným na chemickej báze. Vyhľadávané sú hlavne produkty na citlivú pokožku, či po opaľovaní. Vhodné sú Aloe vera gély https://www.zdravie-shop.sk/forever-living-aloe/forever-aloe-msm-gel/.

Účinky Aloe vera poznáme všetci

Nie len zvonka ale aj zvnútra

Vedeli ste že Aloe vera je považovaná za najaktívnejšie Aloe? Nečudo, veď obsahuje 20 z 22 ľudských aminokyselín a osem z deviatich esenciálnych aminokyselín. V jednej rastline je zastúpených osem enzýmov, minerály ako vápnik, horčík, draslík, zinok a mnohé ďalšie. Obsahuje štyri mastné kyseliny a antioxidačné vitamíny. Zároveň obsahuje látky známe ako analgetiká, antibakteriálne látky, antivirotiká a laxatíva. Bolo vypracovaných niekoľko štúdií potvrdzujúcich, že aloe vera latex má laxatívny účinok. Ak Vás teda trápia zažívacie problémy aloe je prirodzeným prostriedkom na úľavu od zápchy. Funguje ako preháňadlo, ktoré podporuje obsah vody v čreve, podporuje sekréciu hlienu a zvyšuje peristaltiku čriev. Podpora imunity je to čo nás trápi nielen v zime ale aj počas celého roka. Vďaka bradykináze obsiahnutej v Aloe vera je stimulovaný imunitný systém, ktorý ľahšie bojuje s infekciami. Zápaly sú najčastejším stimulantom pre rozvinutie chorôb. Aloe vera vďaka množstvu vitamínov pomáha znižovať zápal a vytvárať pomyselný múr medzi bunkami a voľnými radikálmi.

Podobné príspevky