Nákupy

Niečo zelené pre zdravie

Určite ste už počuli slovo matcha, či už v Starbuckse alebo inej kaviarni. Viete ak vyzerá, je to zelené, ale viete vôbec, čo to je? Svoje korene si už pred mnohými storočiami zapustili kríky zeleného čaju Camellia sinensis v Číne, odkiaľ tento zázračný zelený prášok pochádza. Začalo sa to Tang dynastiou kedy ľudia nazbierali listy tejto rastliny a nechali ju vysušiť a následne ju podrvili do prášku. Výsledným produktom bol čaj, ktorý ste si mohli ochutiť štipkou soli. Pomaly sa Camellia sinensis z Číny vytratila a spôsob prípravy čaju sa zmenil. Štafetu prebralo Japonsko, ktoré tento nápoj spopularizovalo.

Camellia sinensis

Droga ( nie droga ako halucinogén ale ako sušená časť rastliny) obsahuje kofeín a aminokyselinu L-teamin. Na naše telo pôsobí relaxačne, ale taktiež upravuje pomer obsahu glukózy v krvi. To znamená, že matcha je zelenou pre diabetikov. Jej účinky sú už celosvetovo známe, upokojuje náš centrálny nervový systém, uvoľňuje stiahnuté svalstvo, pomáha pri sústredení sa. Otázkou je, kde si kupit matcha caj? Kvalitný matcha prášok je veľmi ťažké nájsť, keďže jeho sídlom je Japonsko a tým pádom sa musí dovážať. Taktiež dôležitú úlohu v kvalite zohráva spracovanie listov so zeleného čaju.

matcha

Ten najkvalitnejší matcha prášok nájdete u nás TOTALVITALMAX, ponúkame vám široký výber matcha čaju s pridanými príchuťami ale aj bez. Zakúpiť si môžete aj pomôcky na prípravu matcha čaju. Použitie našich matcha práškov je nekonečné, viete ho využiť vo varení, pečení, pri príprave rôznych nápojov ako napríklad matcha latte, matcha nápoju len s vodou, atď. Chutné pokrmy ako napríklad mochi s matchou, jemné chutné sušienky s nádychom matcha príchute si môžete vychutnať ako v Japonsku s pomocou nášho matcha prášku. Neváhajte a zakúpte si čarovný zelený prášok, ktorý je veľmi zdravý pre váš organizmus.

Podobné príspevky