Služby

Optimalizácia vašej stránky pre Google: Kľúčová záležitosť úspechu

V súčasnosti je z hľadiska efektívneho marketingu často využívaný online priestor. Ten totiž ponúka veľa funkčných možností, ale tiež nutnosť sústrediť sa na mnohé faktory zviditeľnenia a návštevnosti vašej stránky. Touto cestou je možné poskytovať, respektíve predávať vaše služby alebo tovar, takisto si týmto spôsobom budovať podnikateľský či firemný brand. Okrem nástrojov ako takých je však dôležité zamerať sa na obsah a optimalizáciu stránky pre internetové vyhľadávače, teda na tkzv google seo.SEO, graf ukazujúci nahor, úspech
Čo z toho pramení?Prakticky všetky požadované body: Zviditeľnenie ponúkaných služieb, rastúca návštevnosť pre váš web a s ňou častejšie konverzie, zároveň teda zvýšený zisk z predaja.
Optimalizácia pre vyhľadávače (Search Engine Optimization = SEO) dokáže posunúť vašu stránku na popredné miesta vo výsledkoch hľadania. Takáto pozícia je kľúčová z hľadiska perfektnej viditeľnosti. Vyhľadávače sú zároveň veľmi navštevovaným a bohatým zdrojom potenciálnych záujemcov.

  • Túto závideniahodnú pozíciu pred konkurenciou je možné dosiahnuť dohliadaním na všetky potrebné on-page faktory stránky, ako aj na tie „vonkajšie“, čiže off-page.
  • Tie vonkajšie sa dajú ovplyvniť napr. linkbuildingom a prácou so spätnými odkazmi smerujúcimi z cudzích ale spriaznených zdrojov priamo na váš web.

Lupa, ikonka, vyhľadávanie
Úlohu pri celkovom umiestnení samozrejme zohráva i vnútorná kvalita stránky, v neposlednom rade tiež fakt, či ju „googleboti“ dokážu nájsť a na aké poradie je umiestnia. Aj v tomto smere treba podstúpiť úpravy, ktoré budú Googleu sympatické. Tu zohráva svoju úlohu kvalita obsahu, užívateľské prevedenie, rýchlosť načítania, opis obrázkov na webe,… kvalitná optimalizácia. Takisto je vhodné analyzovať, vybrať a následne použiť vhodné kľúčové slová alebo výrazy.
Samozrejme tieto body musia byť sympatické pre potenciálnych návštevníkov, ich relevanciu však určuje Google, respektíve jeho „vyhľadávajúci roboti“, ktorí podľa svojich špecifík zoradia výsledky v určitom poradí.

Podobné príspevky