Nezařazené

Pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať, ak sa chcete vyhnúť zlým investíciám


1. Vyhnite sa investíciám s poplatkami za včasné zrušenie:

Čo ak sa chcete z akéhokoľvek dôvodu  vzdať vašich investícií? Niektoré investičné nástroje zahrňujú v sebe poplatky za včasné zrušenie alebo výber,  a tým obmedzujú svoju flexibilitu. Tieto typy investícií môžu spôsobiť problémy v situáciách, ako sú:

hotovost

Rozvod:Pár investoval spoločne, no o niekoľko rokov sa rozviedli. Mali dve možnosti: zaplatiť vysoké poplatky za zrušenie, aby sa dostali zo svojej spoločnej investície alebo spoločne investovali na ďalšie obdobie niekoľkých rokov.
Sťahovanie:Predpokladajme, že si chcete kúpiť nový dom a potrebujete finančné prostriedky, kým sa váš starý dom nepredá. Táto situácia môže nastať neočakávane so zmenami v zamestnaní. Pri investíciách, ktoré majú poplatky za skoré zrušenie, nemôžete získať prístup k vašim peniazom bez toho, aby ste platili neprimerané poplatky.

 Zdravie:Zdravotné náklady pre vás alebo blízkych môžu byť drahé. Predpokladáme, že chcete mať plný prístup k vašim finančným prostriedkom, keď sa nachádzate v takejto situácii.
2. Vyhnite sa nezrozumiteľným investíciám

Dobrá investícia sa môže zmeniť na zlú, keď nechápete, ako to funguje. Keď chýba pochopenie alebo vedomosti, máte väčšiu pravdepodobnosť, že urobíte veľmi zlé rozhodnutie. Ak príležitosť znie príliš komplikovane alebo len nerozumiete investícii, urobte jednu z týchto vecí:

  • Pýtajte sa ďalšie otázky. (Ak niekto nie je ochotný poskytnúť jednoduché odpovede, je to znak špekulatívnej investície)
  • Na vyhodnotenie danej investície využite služby profesionálov a nechajte si poradiť

3. Buďte opatrní pri investíciách s obmedzenou predajnosťou

Niektoré investície nie sú jednoduché na obchodovanie. Nazývajú sa nelikvidné. Medzi typické príklady sú partnerstvá v oblasti nehnuteľností, súkromné investície, neverejné obchodovateľné spoločnosti alebo čokoľvek, čo sa nazýva „alternatívna“ investícia.

stigma

Ak máte príliš veľa peňazí v nelikvidných investíciách, nebudete mať ľahký prístup k vašim finančným prostriedkom. Mnohé z týchto alternatívnych investícií sľubujú vyššie výnosy, ale nezabúdajte, že riskujete, že stratíte všetky svoje investície.

Podobné príspevky