Nezařazené

Čo neviete o lopúchu

Lopúch je rastlina, ktorá rastie takmer všade, isto aj niekde vo vašom okolí. Určite ho všetci poznáte, ale nie každý vie o jeho pozitívnych účinkoch na naše zdravie.

list

Liečivé účinky lopúchu
Už v dávnej minulosti sa lopúch používal na liečbu žlčníka, zápalu hrdla a pri problémoch s obličkami. Dnešná veda dokázala, že lopúch má na ľudský organizmus oveľa viac priaznivých účinkov.
Medzi jeho hlavné účinky patrí priaznivý vplyv na krv. Zvyšuje jej viskozitu, podporuje cirkuláciu, znižuje obsah cukru v nej a čistí ju. Má vplyv na regeneráciu pečeňových buniek, prečisťuje ju, podporuje tvorbu žlče, čím napomáha k lepšiemu vstrebávaniu zdraviu prospešných látok a má močopudné účinky. Ľudia lopúch a produkty z neho vyhľadávajú aj pre jeho antioxidačné, protizápalové a antiseptické vlastnosti.

lopuch

Zastavte vypadávanie vlasov.
Olej z lopúcha má vynikajúce účinky na kvalitu vlasov, vlasovej pokožky a vlasové folikuly. Lopúchový olej je najlepším prírodným produktom na zastavenie vypadávania vlasov. Tajomstvo tohto účinku je schované v zložení oleja. Lopúchový olej obsahuje aminokyseliny a esenciálne mastné kyseliny, ktoré nie len že zastavujú vypadávanie vlasov, ale aj podporujú rast nových a to aj v častiach pokožky kde ste sa s vlasmi už dávnejšie rozlúčili. Takže, ak vás páni trápia vypadané vlasy na čele, alebo kútoch hlavy skúste použiť tento olej.
Vďaka zlepšeniu cirkulácie krvi sa aj do tých najjemnejších ciev dostanú potrebné živiny, ktoré priaznivo pôsobia na vlasovú pokožku. Spolu s ďalšími látkami, ktoré lopúchový olej obsahuje sa prirodzene podporuje regenerácia vlasových folikul, vlasy získavajú na objeme, hustote a lesku. Okrem toho tento olej zvýši obranyschopnosť vlasovej pokožky a napraví zničené vlasy.

vlasy

Použitie lopúchového oleja.
Lopúchový olej môžete pridať do šampónu, alebo zmývateľného kondicionéru. Po pár dňoch vás prekvapí lepšia kvalita vlasov.
Masáž hlavy s olejom z lopúcha je výborný spôsob ako dostať všetky výživné látky priamo na vlasovú pokožku a vlasové korienky.

Podobné príspevky