Nezařazené

Túžite po exotike? Vyskúšajte Malajziu.

Malajzia sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. Krajinu tvorí štrnásť štátov, takže ide o veľmi pestrú zmes kultúr, náboženstiev, miest a prírody. Ak teda túžite po exotickej dovolenke, vyskúšajte práve tento kúsok sveta. Úradným jazykom je tu síce Malajčina, dorozumiete sa však i po anglicky a v najhoršom prípade, nohami- rukami. za letenky si budete musieť priplatiť trošku viac. Ceny sa pohybujú od osemsto, do približne tisíc tristo eur. samotná dovolenka však patrí medzi tie lacnejšie. Reč je o ubytovaní, potravinách a iných službách. Malajzia je ideálnym miestom i vtedy, ak chcete navštíviť veľké mestá, ale zároveň nedotknutú prírodu.

malajsie

NAJ miesta v Malajzii

Národný park Taman Negera,je ideálnou voľbou pre všetkých milovníkov prírody. Park vznikol vo vnútri jedného z najstarších pralesov na svete. Nachádza sa tu však aj jedna atrakcia vytvorená ľuďmi. Ide o najdlhší lanový most v Malajzii, ktorý je dlhý viac ako kilometer a pol. Nachádza sa vo výške približne päťdesiat metrov nad zemou. Výnimočný je aj svojou šírkou. Prejde po ňom iba jeden človek, pretože je naozaj extrémne úzky.

Malé prístavné mesto Melaka, patrí medzi najobľúbenejšie turistické miesta v krajine. Lákavá je hlavne jeho historická časť, ktorá je od roku 2008 zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO. Počas dovolenkovej sezóny, teda v lete je toto mestečko doslova prepchané turistami. Niekedy môžete mať dokonca problém prejsť ulicou. Ak teda okolo seba neobľubujete stovky ďalších turistov, mestečko navštívte mimo sezónu.

vodopád

Rieka Kinabatanganje druhá najdlhšia rieka v krajine. V jej okolí žijú desiatky druhov exotických zvierat, pretože ju využívajú ako napájadlo. Môžete tu pozorovať slony, orangutany, či krokodíly. Na rieku sa dá vydať aj na člne. To však nepodnikajte na vlastnú päsť. Zaplaťte si skúsených prevádzačov, ktorí vás na breh dopravia v jednom kuse. Na spomínané krokodíly, totiž narazíte naozaj všade.

Podobné príspevky