Nákupy

Vymeňte staré halogénové žiarovky za LED reflektory aj vo svojej zbierke

Zberateľstvo je koníček veľmi rozšírený. Ľudia zbierajú skutočne kde čo, napríklad krabičky od zápaliek, pivné tácky, poštové známky, odznaky, samolepky, ale aj minerály. Mineralógia obnáša tiež určité znalosti a vystavené kusy minerálov si zberatelia potom ukladajú do vitrín, kde ich s radosťou pozorujú, alebo ich berú do rúk a tešia sa z ich prítomnosti. Zbierky minerálov vo vitrínach tiež bývajú osvetlené, a je na ne zaujímavý pohľad. Ostatne, každý exponát v súkromnej aj verejnej zbierke, napríklad v múzeu, je po nasvetlení umelým zdrojom svetla veľmi pôsobivý. Ak zvolíte vhodný typ osvetľovacej techniky, napríklad halogénové bodové žiarovky s päticou GU 10, bude to ono.

LED dióda

Lenže halogénová žiarovka nemá príliš dlhú životnosť, a navyše je veľmi neúsporná. Spotrebuje zbytočne veľa elektrického prúdu, av súčasnej dobe, keď ceny energií raketovo rastú, to nie je príliš rozumné riešenie. Stavte radšej na osvedčenú technológiu LED diód, konkrétne napríklad na LED reflektor.

LED žiarovky a reflektory sa môžu pochváliť veľmi nízkym príkonom elektriny, spotrebujú v porovnaní s halogénovými zdrojmi mnohonásobne menej energie, a to za rovnakej svietivosti. Budete potom mať svoju zbierku minerálov aj iných predmetov dokonale osvetlenú a nemusíte mať dôvod svetla rozsvecovať len pri slávnostných príležitostiach, pretože by ste sa inak „nedoplatili“.

LED reflektor

Ďalšou výhodou tejto technológie je veľmi dlhá životnosť svetelných zdrojov. Tá sa počíta na desiatky tisíc hodín každodennej prevádzky, jedná sa teda o veľmi spoľahlivé svietidlá, ktoré môžu pracovať v domácnostiach, v kanceláriách, v manuálnych prevádzkach a skladoch, v obchodných domoch, na športoviskách, v kinách, divadlách, a na mnohých ďalších miestach v interiéri aj vonkajšom prostredí. A čo sa týka farby osvetlenia, môžete si ľubovoľne zvoliť medzi neutrálnou, teplou alebo studenou bielou.

Podobné príspevky