Nákupy

Sklenené zábradlie môžete mať aj v bytovej lodžii

Kúpili ste nedávno byt v bytovom dome, ktorý je stále v pôvodnom stave, a zatiaľ tu nebola vykonaná žiadna stavebná úprava v rámci revitalizácie? Takéto objekty stále existujú a ľudia v nich sa zatiaľ rozhodujú, ako bude dom po revitalizácii vyzerať, a či je vhodné zatepliť fasádu, alebo jej ponechať súčasný ráz.

bytový dom

Súčasťou revitalizácie bytových domov sú aj balkóny a lodžie, tam sa jedná najmä o posúdenie vhodného typu zábradlia. Schodným a tradičným riešením sú klasické oceľové konštrukcie nízkeho zábradlia s výškou jedného metra, ide o konštrukčnú oceľ, zváranú z oceľových profilov, tvarovanú do rôznych variantov, najčastejšie v podobe zvislých nosníkov s vodorovnou hornou a spodnou výstužou.

sklenený balkón

V súčasnej dobe sa ponúka aj iné riešenie v podobe tvrdeného skla a sklenené zábradlie v exteriéri je potom v revitalizovaných domoch veľmi zaujímavým estetickým prvkom. To ale nie je všetko, zábradlie z mliečneho skla sa dá výhodne doplniť hornou posuvnou zástenou a vytvoriť krytý priestor, akúsi zimnú záhradu, vhodnú na posedenie za príjemného slnečného počasia.

Spodná časť sklenenej zásteny sa zhotoví z mliečneho skla, tým pádom tu máte zaistené potrebné súkromie a môžete si na balkón či lodžiu pozývať vašich hostí. Do týchto priestorov sa skvele hodí skladací stolík a skladacie alebo pevné plastové či drevené stoličky a môžete začať servírovať kávu a zákusky. Revitalizovaný balkón v podobe tvrdeného skla ocenia napríklad tí, čo majú k dispozícii pred domom zaujímavý výhľad do okolitej krajiny, napríklad na panorámu Nízkych či Vysokých Tatier, Slovenského rudohoria, Kremnických vrchov alebo pohoria Tríbeč.

So zasklenými balkónmi sa váš dom oblečie do nového kabátu, za ktorý sa nebudete musieť hanbiť nikde a pred nikým. Môžete si potom pozývať hostí do vášho príbytku častejšie a kochať sa krásou a remeselnou zručnosťou stavebných firiem.

Podobné príspevky