Drevond

Náš webový magazín, vám ponúka neobmedzený priestor na vaši propagáciu. Vďaka PR článkom, môžete osloviť všetkých tých, ktorí o váš ešte nevedie.

Boľavý chrbát či chrbtica v krčnej oblasti, únava aj napriek dlhému spánku či nervozita bez zjavného dôvodu, tieto príznaky môžu signalizovať nezdravú polohu pri spánku, a tým aj neúčinný odpočinok počas noci. Na vine je častokrát nevhodný matrac, ktorý nespĺňa požiadavky ortopedického prevedenia, takže pri týchto ťažkostiach treba začať výmenou matraca za iný.

Nielen dizajn je dôležitý

Výskumy zdravého spánku sa zameriavajú na to ako má matrac vyzerať, z čoho má byť vyrobený, akou technológiou či aké materiály pri jeho výrobe je najvhodnejšie použiť a podobne. Otázok, ktoré sa so zdravým spánkom spájajú, je veľa, no najskôr sa pri nespavosti snažíme vylúčiť prvotný dôvod, a to je vyležaný či celkom zničený matrac, ktorý už nie je telu oporou, ale naopak, tlačí a neleží sa na ňom pohodlne.

Na otázky ohľadom zdravého spánku má odpoveď aj jeden z výrobcov postelí a matracov, firma SEGUM, ktorá spotrebiteľom dokáže vyrobiť matrace taštičkové a ponúknuť matrac presne podľa ich požiadaviek. Najčastejšie sa predávajú taštičkové matrace, pretože dlhodobé výskumy hovoria o tom, že sú najvhodnejšie na zaistenie zdravého spánku. Jeho podstata tkvie v samotnej konštrukcii pružiny, keď každá z pružiniek je zašitá samostatne, v textilnom obale a všetky sú tak navzájom pospájané na bočnej strane pružinky, aby horná časť zostala flexibilná a nebola závislá na ostatných. Vďaka tomu sa tak pružinka najlepšie dokáže prispôsobiť kontúram tela a je pre chrbticu optimálnou oporou.

Kvalita sa chváli sama

Okrem spomínaného zloženia taštičkových matracov na kvalitu spánku vplýva aj množstvo pružiniek, platí pravidlo, že čím ich je viac, tým je odpočinok na takomto matraci pohodlnejší a zdravotne vyhovujúci. SEGUM vyrába matrace, pri ktorých používa taštičkové pružiny od americkej firmy Leggett a Platt, lídra vo svete v oblasti taštičkových pružiniek. A to je dostatočnou zárukou toho, že produkty, ktoré na stránkach spoločnosti SEGUM nájdeme, sú kvalitné a zabezpečia nám ortopedicky a zdravotne vyhovujúcu polohu pri spánku.